3 Sovrum Bungalow i Pilar de la Horadada, Södra Costa Blanca €375,000
Andra varianter av detta fastighetsobjekt
2 Sovrum Bungalow i Pilar de la Horadada
- €299,900
- Nytt
- 2 badrum
- 2 sovrum
- Storlek: 69 m2 Byggareal
- Gemensam bassäng
- Nära affärer
2 Sovrum Bungalow i Pilar de la Horadada
- €320,000
- Nytt
- 2 badrum
- 2 sovrum
- Storlek: 60 m2 Byggareal
- Gemensam bassäng
- Nära affärer
3 Sovrum Bungalow i Pilar de la Horadada
- €375,000
- Nytt
- 2 badrum
- 3 sovrum
- Storlek: 77 m2 Byggareal
- Gemensam bassäng
- Nära affärer
Thiar Village V – Lyxiga 2-rumsvåningar i Pilar de la Horadada
Thiar Village V är ett helt nytt bostadsprojekt med lyxiga maisonetter med två sovrum och två badrum, beläget i det populära Pilar de la Horadada, endast en kort promenad från lokala bekvämligheter och de blå flagg-stränderna.
Stuevåningsvåningarna har stora privata trädgårdar, medan topvånings-maisonetterna erbjuder soliga balkonger och rymliga takterrasser med fantastisk utsikt över omgivningarna.
Stuevånings-maisonetterna har öppet kök och vardagsrum, ett praktiskt tvätt/bryggersrum, två rymliga sovrum med inbyggda garderober, två badrum samt ett extra förvaringsrum.
Topvånings-maisonetten består av vardagsrum med uteplatsdörrar till terrassen, öppet modernt kök, tvätt/bryggersrum, matplats, master bedroom med inbyggda garderober och eget badrum, ett extra dubbelrum samt gästbadrum. Från terrassen leder trappan upp till det privata taksolariumet, perfekt för sol hela dagen.
Detta exklusiva, inhägnade komplex har vackert anlagda trädgårdar och en gemensam swimmingpool. Alla bostäder håller högsta standard med modernt kök, förberett för ventilerad luftkonditionering, och en säker underjordisk parkeringsplats ingår.
Projektet ligger i hjärtat av Pilar de la Horadada, där du hittar alla nödvändiga faciliteter: butiker, bagerier längs huvudgatan Calle Mayor och mysiga kaféer på Plaza de la Iglesia. Det finns även många restauranger som erbjuder både lokal spansk och internationell mat av högsta kvalitet.
Staden Pilar ligger på en speciell plats i Alicante-provinsen, nära de vackra stränderna i Torre de la Horadada. Området har ett typiskt medelhavsklimat med svala havsbrisar på sommaren och skydd av omgivande berg mot nordliga vindar på vintern. Här kan du njuta av 320 soldagar per år.
Området har också ett väl utvecklat cykelnät och ett brett utbud av sportaktiviteter. Golfentusiaster kommer att uppskatta att Lo Romero Golfbana endast ligger cirka 10 minuters bilresa bort.
Spara| Nytt | Bungalow |
| Pris från: €375,000 | Storlek: 88 m2 Byggareal |
| Reference: Thiar Village V | Sovrum: 3 |
| Badrum: 2 | Hiss: Nej |
| Tomt: 225 m2 | Källare: Nej |
| Luftkonditionering: Förinstallerad | Vitvaror: Nej |
| Veranda: 18 m2 | Gemensam bassäng |
| Nära affärer | Energi certificat |
| Se fastighet i PDF |
Tänker du köpa boende i spanien ? Missa inte vår kostnadsfria köpguide

Att köpa bostad i Spanien: hitta rätt bostad, finansiering, visning, köparens undersökningsplikt på begagnade bostäder, att köpa ny bostad, juridiskt ombud, NIE-nummer, notarius publicus
Låt oss hjälpa dig att göra din dröm om att köpa en fastighet i Spanien sann! Beställ vår broschyr med hjälp av det angivna formuläret eller prata med en av våra fastighetsrådgivare på +46 70 054 95 38.

























